Ana Sayfa İletişimAna Menü
Çalışmalarımız
Bizden Haberler
Kullanıcı Girişi

Kompresör Teknik Özellikler

GÜVENLİ - EKONOMİK - BASINÇLI HAVA\"\"
Site Endüstriyel üretim için üretilmiş düşük devirli, etkin bir soğutma ve yağlama sistemi içeren, kaliteli ve uygun malzemenin kullanıldığı üstün performanslı, uzun ömürlü kompresörlerdir. Bu özellikleriyle SİTE KOMPRESÖR size gerçekten problemsiz bir çalışmanın yanı sıra verimlilik ve ekonomi sağlar.
Her bir Site Üretimden çıkıp size ulaşmadan önce 4 saat yüksüz 4 saat yük altında çalışma testleri tamamlanır. Hava tankları çalışma basıncının 2.5 katı basınç altında, hidrolik basınç testlerinden geçer, yüksek emniyet düzeyine erişir.

RULMANLI BIYEL-KRANK BAĞLANTISI
Biyel kolu-krank bağlantısında iğneli rulmanlar kullanılır. Bu sayede biyel kolu tek parçalıdır; Herhangi bir vidalı bağlantı olmadığı için ayrıca ayarlama gerektirmez; Bu özellik montaj ve servis risklerinide ortadan kaldırır. Biyel kollarının, piston perno yataklarında, 1. kademede kızıl yataklar, 2. ve 3. kademelerde iğneli rulmanlar kullanılmaktadır.
 
\"\"BAĞLANTISIZ SİLİNDİRLER
Silindirler pik dökümden ayrı ayrı dökülüp, yüzey gerilimleri alınır, hassas toleranslarla işlenir ve gövdeye monte edilir. Silindirlerin heryöne soğutabilmesi bu sayede mümkündür. Silindirlerin bağımsız oluşu, herhangi bir silindirin tek başına değiştirilmesine olanak vererek servis ekonomisi sağlar.

KRANK VE GÖVDE
Krank milleri yekpare ve sfero, gövdeler pik dökümdendir. kumlanıp bekletilerek yüzey gerilimleri alınır. Krank-Gövde bağlantılarında bilyalı rulmanlar kullanılır.
 
SORUNSUZ SÜBAPLAR
Site sübaplarının özelliği maksimum verimlilik ve uzun ömürlülüktür. Sübap sistemi olarak konsantrik halka tipi valfler tercih edilmiştir.

SOĞUTMA           
Site kompresörlerde ara ve art soğutucu borular, silindir kapağı ve gövdenin soğutma kanatçıkları sayesinde ve tipe göre sempantinli borularla ideal düzeyde bir ısı transfer yüzeyi sağlanmıştır; Hava-Soğutma, volan üzerindeki fan ile gerçekleştirilmiştir.

BALANS
Dönen parçaların güç dengelemelerinin dikkatli bir dizaynla sağlanmış olması ve montaj aşamasında hassas statik balanslarının yapılması sayesinde vibrasyon minimum düzeyde tutulmuştur.

HAVA FİLTRELERİ :
Kuru tip ,kağıt elemanının 10 mikronluk emiş hava filtreleri kullanılır.

YAĞLAMA :
Yağlama sistemi olarak karmaşık olmayan, basit emniyetli, arızasız çırpmalı yağlama sistemi uygulanmıştır
 
KARTEL TAHLİYE
Kartel içerisinde oluşan basıncı pistonların rahat çalışabilmesi için Site\'ye özel pullu alüminyum tahliye sistemi kullanılmıştır.
 
DEPO/TANK
DEPO/TANK Toz altı ve gaz altı kaynak sistemiyle uygun kaynak ağzı açılarak içerisine yapılan takviye sistemi ile tank en sağlam şekilde üretilmiştir.

Çalışma Örneklerimiz
 
SK. 110x3 = 600 Lt.  
 
 
SK. 90x2 = 300 Lt.  
 
Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 1
Bugün : 10
Dün : 27
Bu Ay : 62
2008 © Site Kompresör & Aspiratör - Anadolu Sistem ile hazırlanmıştır.
154953 Tekil Ziyaretçi